Kim jest doradca noszenia?

Kto to? Po co to?

Nie zawsze byłam doradcą. Więcj – długo, nawet nosząc już moje dziecko, nie wiedziałam, że ktoś taki istnieje 😀 Długo byłam ignorantem. 

Długość chusty mnie totalnie przerażała – bo jak to? Owijać się w tyle metrów materiału? Są przecież inne sposoby noszenia! Więc testowałam – wyrzucałam pieniądze na coraz to dziwniejsze cuda, a chusta leżała w kącie.

Próby z owymi cudami szczęśliwie wzbudzały we mnie ogromne wątpliwości, więc w końcu rozpakowałam swoją pierwszą Natkę i tak to się zaczęło. Pierwsze motania były powodem do wstydu. Kluczem do wyboru wiązania była pozorna łatwość jego wykonania i tym sposobem mój trzymięsięczniak wylądował w kieszonce. Jednak coś mi zawsze nie pasowało, coś uwierało, coś wydawało się niedociągniete. Zaczęłam szukać grup promujących noszenie i nagle zaczęło do mnie docierać, że coś robię nie tak. Dowiedziałam się, ze istnieje ktoś taki jak doradca noszenia, że ten ktoś może mi pokazać jak motaćte wszystkie metry prawidłowo. I skorzystałam – zaprosiłam doradczynię do siebie, pokazała mi kilka trików, których na filmiku z youtube nie było, lub nie były oczywiste. Pokazała mi jak pielęgnować dziecko podczas noszenia, na co zwracać uwagę. Dowiedziałam się jaka jest różnica pomiędzy nosidłem, meitaiem i chustą. W chuście dziecko leży na osobie noszącej, a w nosidle siedzi. Przez dwa miesiące popełniałam mnóstwo błędów, których bym nie popełniła jakbym nie była taką ignorantką. 

Tak zaczęła się moja przygoda z noszeniem „na serio”. Okazało się, że jest kilka mam z okolicy, które noszą. Z wieloma się zaprzyjaźniłam, chodzimy na spotkania, pikniki chustowe. Teraz sama jestem doradcą i ogromnym komplementem są dla mnie mamy, które po zajęciach prowadzonych przeze mnie w szkole rodzenia, wracają i decydują się na konsultacje zanim zaczną nosić. 

Czym się zajmuje doradca noszenia po szkole ClauWi?

  • Prowadzi spotkania informacyjno-doradcze, na których przybliża przyszłym rodzicom ideę chustonoszenia oraz prawidłowej pielęgnacji noworodka oraz niemowlęcia.

  • Udziela konsultacji lub organizuje warsztaty chustonoszenia.

  • Dobiera indywidualnie wiązanie odpowiednie dla rodziców i dziecka.

  • Uczy motać zgodnie z zasadami fizjologii noszenia.

  • Promuje prawidłowe noszenie dzieci.

  • Udziela wsparcia i pomaga rodzicom stawiać pierwsze kroki w chustoświecie 😉

Dlatego warto skorzystać z pomocy doracy 🙂

Miłego motania!